O ΟΦΗ βουλιάζει-7 παιχνίδια χωρίς νίκη

Ο ΟΦΗ “πέταξε” ένα ολόκληρο πρώτο ημίχρονο με το Βόλο, απο τον οποίο βρέθηκε να χάνει με 0-2, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν πάρτι στο Γεντί Κουλέ, με τα δυο γκολ του Περέα στο 3’ και του Δουβίκα στο 22’, αλλά και άλλες ευκαιρίες, για περισσότερα τέρματα απέναντι στην άμυνα του ΟΦΗ που “έμπαζε” απο παντού.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το κρητικό συγκρότημα επιχείρησε να κάνει μια επική ανατροπή.

Ο ΟΦΗ εκμεταλλευόμενος και την κόπωση και οπισθοχώρηση του Βόλου, που είχε παιχνίδι την Τετάρτη με την ΑΕΚ για το Κύπελλο, τα έπαιξε όλα για όλα, μετά το 0-2, είχε δυο δοκάρια με τους Γιαννούλη και Στάικο, τελικά μείωσε στο 63′  σε 1-2 με το πρώτο γκολ του Ολλανδού Καστάνιος, αλλά δεν κατάφερε να “σώσει” έστω τον πολύτιμο πόντο και έτσι συνεχίζει στην 11η θέση (19β) βλέποντας τις ομάδες που είναι κάτω απο αυτόν (Παναιτωλικός, Λαμία) να τον πλησιάζουν.

Ο ΟΦΗ ήταν πραγματικά τραγικός στο πρώτο ημίχρονο, απέναντι σε ένα Βόλο που έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο.

Στην επανάλληψη, οι παίκτες του ΟΦΗ, τα έδωσαν όλα, αλλά μάλλον ήταν αργά, καθώς με το 0-2 στην πλάτη απο το πρώτο 45λεπο, η ζημιά είχε ήδη γίνει. Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος.