Μπήκε γερά στο κόλπο της ανόδου ο Εργοτέλης-Μεγάλο διπλό στη Λιβαδειά!

Πρέπει να διαβάσετε

Με σκόρερ τον Μανουσάκη με πέναλτι (το κέρδισε ο Μπουτσάκης στο 74′), αλλά φύλακα Αγγελο τον τερματοφύλακα Κατσιμήτρο, ο Εργοτέλης πήρε μεγάλο διπλό στη Λιβαδειά (0-1) και μπήκε γερά στο κόλπο της ανόδου!

Την ίδια ώρα, ο Ιωνικός έχανε στα Χανιά (1-0) και η Ξάνθη κέρδιζε στη Ρόδο, τον Διαγόρα (0-1).

Πλέον ο Εργοτέλης, μείωσε στους τρείς βαθμούς, απο την δεύτερη Ξάνθη και πλησίασε στους δυο, τον τρίτο Λεβαδειακό και…όλα είναι ανοιχτά στα πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκ 2, τρείς αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Ο Εργοτέλης, υποδέχεται την Κυριακή, στο Παγκρήτιο στάδιο τα Χανιά και αν κερδίσει αυξάνει σημαντικά τις πιθανότητες του, για την διεκδίκηση της δεύτερης θέσης.

Στην Λιβαδειά, ο Εργοτέλης, έπαιξε για τη νίκη, καθώς μόνο αυτό το αποτέλεσμα, θα τον κρατούσε ζωντανό στο κόλπο και τα κατάφερε.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι επεμβάσεις του Κατσιμήτρου σε δυο τετ-α-τετ με τους Μπιανκόνι και Μεχία, τον κράτησαν “ζωντανό”.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, πήρε μέτρα στο γήπεδο και κατάφερε να βρεί το γκολ που έψαχνε, με τον Μπουτσάκη να κερδίζει το πέναλτι και τον Μανουσάκη, να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 (9ο φετινό γκολ), που κρατάει ζωντανό το όνειρο για την κρητική ομάδα.