“Αέρας” στην επανάληψη οι γυναίκες του ΟΦΗ 4-0 τον Βόλο

Πρέπει να διαβάσετε

Επιστροφή στις νίκες για τη Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ, η οποία νίκησε 4-0 τον Βόλο στο ουδέτερο γήπεδο του Κρουσώνα, με δύο γκολ της Ριμπάνσκα και απο ένα της Καλαμπέροβα και Μουστάκ.

Με εξαιρετικό ξεκίνημα στην επανάληψη, η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ επιβλήθηκε 4-0 του Βόλου για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά την ήττα στη Λάρισα.

Οι παίκτριες του Κώστα Παντζαρίδη είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκειά του, χάνοντας πολλές και κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με κορυφαίες το σουτ της Μουστάκ στο 32′ που μπλόκαρε με δυσκολία η Θεοχάρη, αλλά και το πλασέ της Καλαμπέροβα στην εκπνοή του πρώτου μέρους που πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ο,τι δεν κατάφερε στο πρώτο 45λεπτό ο ΟΦΗ, το πέτυχε στα πρώτα τρία λεπτά της επανάληψης, όπου πέτυχε ισάριθμα γκολ. Το πρώτο ήρθε στο 46′ όταν με ατομική προσπάθεια η Καλαμπέροβα απο δεξιά με πλασέ πέτυχε το 1-0, ενώ στο επόμενο λεπτό μετά απο σέντρα απο αριστέρα η Ριμπάνσκα με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Στο 49′ η Μπριάνα με ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ η Μουστάκ για να ανεβάσει το σκορ στο 3-0, ενώ στο 60′ η Μπριάνα τροφοδότησε την Ριμπάνσκα η οποία διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΟΦΗ: Γκάρτνερ, Πατερνά (82′ Παπακωνσταντή), Κουκουλάκη (77′ Γουνάκη), Κυδωνάκη, Σηφάκη (82′ Κατριτσίδου), Πέιου, Δρακωγιαννάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ (65′ Ζέρβα), Μπριάνα, Ριμπάνσκα (77′ Αεράκη).

Βόλος: Θεοχάρη, Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Νάνου Ευ.(88′ Τσούκα), Γκέκα (65′ Μαρτίνες), Παπαδοπουλου (88′ Νάνου Ευφ.), Κομκοτού, Μπάρτζου (46′ Ζήγρα).