Το σερί του Εργοτέλη σταμάτησε στη Δράμα

Πρέπει να διαβάσετε

Το αήττητο σερί του Εργοτέλη, που ήταν 7 παιχνίδια αήττητος σταμάτησε στη Δράμα, όπου γνώρισε την ήττα με 1-0, σε ένα παιχνίδι, που φαινόταν ότι θα το κερδίσει η ομάδα που θα έβαζε το γκολ.

Η Δόξα χωρίς να είναι καλύτερη, σκόραρε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου (+45) με τον Μενσά, σε μια άτυχη στιγμή για την άμυνα του Εργοτέλη, η οποία άργησε να διώξει την μπάλα και ο παίκτης της Δόξας με ένα εκπληκτικό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα του Εργοτέλη, ο οποίος ξεκίνησε με δυο χαμένα παιχνίδια με Ιωνικό και Λεβαδειακό στο Παγκρήτιο (0-1), αλλα η πρώτη εκτός έδρας και μετά απο 7 σερί παιχνίδια με 6 νίκες και μια ισοπαλία!