Το Κρητικό ντέρμπι ΟΦΙεράπετρας-ΑΟΑΝ, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της Τετάρτης (24/11) για τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκ 2.

Μεγάλο παιχνίδι και για τον Εργοτέλη, που υποδέχεται την πρωτοπόρο ομάδα της ΑΕΚ Β’ στο Παγκρήτιο στάδιο.

Την πρώτη νίκη, μετά απο 3 ισοπαλίες ψάχνουν τα Χανιά, που υποδέχονται τη Ρόδο, όπως και η Επισκοπή, που έχει τρείς ήττες και αγωνίζεται στη Ρόδο, με το Διαγόρα.

Οι αποστολές των ομάδων της Κρήτης:

H αποστολή του Εργοτέλη: Τσέλιος, Τζελέπης, Σερβιλάκης, Ποζατζίδης, Κατσούρρι, Ντουμάνης, Mico, Κόλα, Αλεξάκης, Βουτσάς, Μπουτσάκης, Neral, Πέϊος, Κοκκίνης, Κωστανάσιος, Hossam, Bahr, Kwateng, Conraad, Πατρινός.

Η αποστολή του Ηροδότου: Δήμιζας, Λουτριώτης, Δερμιτζάκης, Λουμπάκης, Χαρίτος, Καργιωτάκης, Ρουσσάκης, Κόρτσαμ, Αργκιλέσι, Καντέ, Βρεττός, Κοιλιάρας Δ., Αποστολίδης, Κατίδης, Γκίνη, Σουρνάκης, Χαλκιαδάκης, Χατζησάββας.

Η αποστολή των Χανίων: Κατσιμήτρος, Κουτζαβασίλης, Ζιούλης, Κογιέτε, Καψάλης, Παντεκίδης, Πατάπης, Καμαρά, Τσαμούρης, Γαϊτάνης, Βασιλακάκης, Καλαϊτζάκης, Μυφτάρι, Βογιατζής, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος, Παναγιωτούδης, Μπαΐροβιτς, Βάρκας, Βασιλόγιαννης, Κόλα.

Η αποστολή της Επισκοπής: Καλογεράκη, Καλαντζή, Τσάβο, Ανδρικόπουλο, Τασιούλη, Τριντάντε, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Πολυχρόνη, Εμπόι, Σουμπασάκη, Όρκα, Κουκούλη, Ντεμέτριους, Νοικοκυράκη, Νταρζίσιο, Πέτρου, Σκόνδρα, Θεοδώρου, Γκουέντες.

Η αποστολή του ΟΦΙεράπετρας: Καραγκιόζης, Μανουσάκης, Κοντοές, Ντελορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτες, Μεσιδόρο, Τασιούλης, Βουό, Γεωργόπουλος, Αντερέγκεν, Χιντζίδης, Τορίμπιο, Γεκγκόλι, Ζήσης, Καζάου, Κατάλντι.

To πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκ 2:

Τετάρτη 24 Νοεμβρίου (15:00)
Καραϊσκάκης-Καλαμάτα
Εργοτέλης-ΑΕΚ Β
Αστέρας Βλαχιώτη-Κηφισιά
Διαγόρας-Επισκοπή
Χανιά-Ρόδος
ΟΦΙ-Ηρόδοτος
Καλλιθέα-Αιγάλεω (ΕΡΤ Sports)
* Ζάκυνθος-Λεβαδειακός αναβλήθηκε
Ρεπό: Παναθηναϊκός Β

Βαθμολογία
1.ΑΕΚ Β 9
2.Αιγάλεω 7
-.Ρόδος 7
4.Κηφισιά 6
-.Καλλιθέα* 6
-.Εργοτέλης 6
7.Λεβαδειακός 5
8.Διαγόρας 4
-.Ηρόδοτος 4
-.Αστέρας Βλαχιώτη 4
11.Χανιά 3
-.Καραϊσκάκης 3
-.Παναθηναϊκός Β 3
14.Καλαμάτα* 0
-.Επισκοπή 0
-.ΟΦΙ* 0
17.Ζάκυνθος 0

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Σάββατο 27 Νοεμβρίου
14:45 Παναθηναϊκός Β’-Καραϊσκάκης (ΕΡΤ3)
17:00 Καλαμάτα-Εργοτέλης (ΕΡΤ3)

Κυριακή 28 Νοεμβρίου
14:45 Ηρόδοτος-Καλλιθέα
14:45 Λεβαδειακός-ΟΦ Ιεράπετρας
14:45 Επισκοπή-Χανιά
14:45 Κηφισιά-Διαγόρας (ΕRT Flix)
17:00 ΑΕΚ Β’-Αστέρας Βλαχιώτη (ΕΡΤ3)
*Ρόδος-Ζάκυνθος αναβλήθηκε