Ψυχωμένος και διαβασμένος

Στην καλύτερη φετινή του εμφάνιση, ο ψυχωμένος και πολύ καλά διαβασμένος ΟΦΗ, πήρε την πολύτιμη ισοπαλία στην “καυτή” Λεωφόρο απο τον Παναθηναικό (0-0).

Συγκεντρωμένη στο πλάνο της, σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, η κρητική ομάδα, πήρε δίκαια το αποτέλεσμα, καθώς κατάφερε να κλείσει τους διαδρόμους, στους επιθετικούς του ΠΑΟ και να αντέξει στην πίεση κυρίως του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και είχε την μεγάλη φάση να σκοράρει με το δοκάρι του Γκαγιέγος στο 12′.

Ο Παναθηναικός πίεσε για το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη φάση.

Ο Επασί, ήταν εκεί που έπρεπε, σε όποια φάση πήγε να δημιουργηθεί τα καρέ του.

Στο 93′ ο Καρλίτος σκόραρε, καθώς πέρασε και τον Επασί, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία και το VAR επιβεβαίωσε την απόφαση του διαιτητή και το γκολ ακυρώθηκε, προς ανακούφιση όλων στον ΟΦΗ.