Πλέι οφ: Ευρώπη ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Αρης, έμεινε έξω ο ΠΑΟ (VIDEOS)

ΠΑΟΚ, Αρης και ΑΕΚ εξασφάλισαν τα τρία Ευρωπαικά εισιτήρια για το Conference δυο στροφές πριν το φινάλε των πλέι-οφ.

Εμεινε οριστικά εκτός ο Παναθηναικός.

Η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού στο «Απόστολος Νικολαΐδης» και έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για να εξασφαλίσει την έξοδο στην Ευρώπη. Η Ένωση έφτασε στην πολύ σημαντική νίκη με το γκολ του Μάνταλου στο 50’, ενώ οι «πράσινοι» έχασαν πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μακέντα.

Στο 0-0 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League. Οι «ερυθρόλευκοι» που αγωνίστηκαν με αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές είχαν δοκάρι με τον Ανδρούτσο στο 16’.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Άρη στη Τούμπα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε στο 69’ με πέναλτι του Σβαμπ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.