Πικρή ήττα για τον Ηρόδοτο από την Επισκοπή

Μια άδικη ήττα γνώρισε ο Ηρόδοτος από την Επισκοπή. Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη της φάση στο ματς κατάφερε και να σκοράρει, στο 31ο λεπτό με τον Σοάρες Μπαρμπόσα.

Οι παίκτες του Ηροδότου, που είχαν την κυριαρχία καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησαν ευκαιρίες όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Η ομάδα μας είχε μια σπουδαία ευκαιρία με τον Γκίνη όταν το σουτ του έδιωξαν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια είχε και δοκάρι!

Η μεγαλύτερη φάση για τον Ηρόδοτο καταγράφηκε στο 85′ όταν ο Χατζησάββας κέρδισε την εσχάτη των ποινών και την αποβολή του Καλογεράκη, όμως το πέναλτί του ήταν άστοχο και έτσι παρέμεινε το 0-1.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ:

4′ Ωραία μπαλιά Μπαρμπόσα για τον προωθημένο Κόρτσαμ, κεφαλιά-ψαράκι μέσα στην περιοχή, στα χέρια του Καλογεράκη!
15′ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεζ από τα δεξιά, ο Καλογεράκης βγήκε και έδιωξε σωτήρια!
30 λεπτά παιχνιδιού, χωρίς σκορ. Ο Ηρόδοτος έχει τα ηνία και την κατοχή, προσπαθώντας να βρει τρόπο να ανοίξει το σκορ.
31′ Γκολ. Κόρνερ από τον Καραγιάννη, ο Σοάρες Μπαρμπόσα με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας γράφει το 0-1, στην πρώτη φάση της Επισκοπής στο παιχνίδι.
35′ Ο Γκόμεζ με ωραίο κλέψιμο σεντράρει με τον Μπαρμπόζα να γίνεται αποδέκτης, θα επιχειρήσει σέντρα-σουτ όμως ο Καλογεράκης θα βγει και θα μπλοκάρει.
42′ Σέντρα Γκόμεζ για τον Χατζησάββα, κεφαλιά από τον δεύτερο, στην αγκαλιά του Καλογεράκη
44′ Σέντρα του Γκόμεζ από δεξιά, ο Χαλκιαδάκης μέσα από την μικρή περιοχή δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε και πέρασε άουτ!
57′ Κατίδης στη θέση του Χαλκιαδάκη
55′ Κόρνερ για τον Ηρόδοτο, οι παίκτες των γηπεδούχων ζητούν χέρι μέσα στην περιοχή όμως ο διαιτητής δεν θα καταλογίσει πέναλτι
62′ Τρομερό ευθύβολο σουτ από τον Βρεττό, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
63′ Στη θέση του Μπαρμπόζα ο Γκίνη
70’ Οριζόντιο Δοκάρι για την ομάδα μας έπειτα από κεφάλια του Γκίνη εντός της μικρής περιοχής!
74’ Καργιωτάκης εκτός Αποστολίδης εντός
74’ Αργκιλέσι στη θέση του Ρουσσάκη
80’ Σουτ Γκίνη εντός περιοχής, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Μπαρμπόσα
85’ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Χατζησάββας αναλαμβάνει να εκτελέσει. Στη φάση αυτή ο Καλογεράκης αποβλήθηκε, κάτω από τα δοκάρια της Επισκοπής περνάει ο Καλαντζής στο 89ο λεπτό στη θέση του Σταθόπουλου.
90′ Ο Χατζησάββας εκτελεί στέλνοντας τη μπάλα άουτ…

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Τάτσης): Δήμιζας, Καργιωτάκης (74′ Αποστολίδης), Ρουσσάκης (74′ Αργκιλέσι), Κόρτσαμ, Αρναούτογλου, Καντέ, Μπαρμπόζα (63′ Γκίνη), Γκόμεζ, Βρεττός, Χαλκιαδάκης (57′ Κατίδης), Χατζησάββας

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Καλογεράκης, Καραγιάννης, Τασιούλης, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Τσάβος, Σταθόπουλος (89′ Πέτρου), Νταρζίσιο.