Νίκη στο 90′ με Μουστάκ για τις Γυναίκες του ΟΦΗ

Πρέπει να διαβάσετε

Μια ακόμη νίκη-θρίλερ για τα κορίτσια του ΟΦΗ που με γκολ στο 90′ της Μουστάκ, κέρδισαν και την Καστοριά με 1-0 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία, αλλά και την παρουσία τους στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας, στην Α’ Εθνική ποδοσφαίρου γυναικών.

Μετά τη νίκη θρίλερ με τα Τρίκαλα (3-2), μια ακόμη νίκη-θρίλερ για τα κορίτσια του ΟΦΗ, που έχουν όμως, τα ψυχικά αποθέματα και το μέταλλο, της νίκης. Παρά την κόπωση από τα συνεχή παιχνίδια, τα κορίτσια του ΟΦΗ πανηγύρισαν ένα ακόμη μεγάλο τρίποντο.

Με 21 βαθμούς σε 8 αγώνες, ο ΟΦΗ παραμένει σταθερά στην πρώτη τριάδα της Α’ Εθνικής και την προσεχή Πέμπτη (21/12) πηγαίνει στο Βόλο, για ένα ακόμη εξ αναβολής παιχνίδι.

Ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολεύθηκε να βρει διαδρόμους στην εστία της Καστοριάς. Στο δεύτερο ημίχρονο, είχε καλύτερη εικόνα, αλλά και την υπομονή να βρει έστω και στο φινάλε το γκολ και να πάρει τη νίκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αγαλιώτης Αναστάσιος (Ρεθύμνου) και επόπτες οι Εγγλέζος (Λασιθίου) και Αδαμάκη (Λασιθίου).

ΟΦΗ: Gurtner, Ξυλούρη, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέίου, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Kalaberova, Mushtaq, Rybanska. Eπαιξαν και οι Παπακωσταντή, Αεράκη, Γουνάκη, Κατιρτσίδου.

Καστοριά: Βλασιάδου, Καϊδατζή, Ναφούλα, Μαντώ, Τζιάρα, Σάιχ, Τρυγούτη, Κωσταρά, Πρεξένου, Ρήγα, Ντάβου.