26.8 C
Ηράκλειο

Δες τον καιρό

Νίκη-ανάσα για τον Γιούχτα

Επιστροφή στις νίκες μετά από καιρό για τον Γιούχτα, ο οποίος νίκησε 2-0 το Αιγάλεω και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Ο Θεοδωράκης στο 58′ και ο Νοικοκυράκης στο 82′ πέτυχαν τα γκολ της νίκης για την κρητική ομάδα.

Φάσεις και γκολ:

3’ Φάουλ από τον Μπουτσάκη, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα εκτός.
6’ Καλή στιγμή για τον Γιούχτα, με τον Μπουρσέλη να κάνει την προβολή από πολύ κοντά με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να απομακρύνεται.
13’ Γυριστό σουτ από τον Κωσταντακόπουλο απ’ το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα περνάει πάνω απ’ την εστία.
32’ Μακρινό σουτ από τον Κωσταντακόπουλο η μπάλα περνάει ψηλά πάνω απ’ την εστία του Πρινιωτάκη.
37’ Ο Μπουτσάκης εκτελεί ένα φάουλ λίγα μέτρα έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και περνάει κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
39’ Ο Μίσκου μπαίνει επικίνδυνα μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ με τον Πρινιωτάκη να κάνει μια υπέροχη επέμβαση στέλνοντας την μπάλα εκτός.
42’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Γιούχτα, με τον Νοικοκυρακη να σουτάρει απ’ το ύψος του πέναλτι και τον Κυρίτση να αποκρούει με μεγάλη δυσκολία.
44’ Μακρινό συρτό σουτ απ’ τον Νοικοκυράκη, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ.
50’ Ο Σταμένκοβιτς πατάει επικίνδυνα περιοχή σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Πρινιωτάκη να αποκρούει.
58’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Γιούχτα! Κόρνερ από τον Μπουρσέλη κεφαλιά του Θεοδωρακη και η μπάλα στα δίχτυα.
82’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Νοικοκυράκης με πανέμορφο γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και γράφει το 2-0.
87’ Ο Ροβίθης με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.
Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Τσίρης (Γελαδάρης 67’), Λιποράσε, Θεοδωράκης, Πολυχρόνης, Κόλα, Λώλης (Κωστανάσιος 65’) Νοικοκυράκης, Μπουτσάκης (Ροβίθης 67’) Μπουρσέλης (Μπρούς 59’) Αλεξόπουλος
Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης Απόστολος): Κυρίτσης, Βάρκας, Μπλάκσον, Καρρίκι, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωσταντακόπουλος, Μπάμπης, Μίσκου, Σταμένκοβιτς, Ικεότσα.