Με γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο νίκησε τον Ολυμπιακό Β’ ο Γιούχτας!

Με γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα, η ομάδα του Γιούχτα πανηγύρισε μια τεράστια νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό Β’ (3-2).

Οι «πράσινοι» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από νωρίς (Τσέλιος 23’), κατάφεραν ανεβάζοντας αισθητά την απόδοση τους στο δεύτερο μέρος, να γυρίσουν γρήγορα το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλεξόπουλου (51’) και με προβολή του Μπουτσάκη (62’).
Ο Ολυμπιακός έφερε ξανά το ματς στα ίσια στο 87’ με πέναλτι του Bah.
Ο Γιούχτας δεν είχε πει όμως την τελευταία του λέξη, με τον Κωστανάσιο που πέρασε σαν αλλαγή στο ματς, να γράφει το 3-2 στο 95’ από κοντινή προβολή έπειτα από γύρισμα του Μπουτσάκη βάζοντας «φωτιά» στο «Μαρκομιχελάκειο»
👉Το φιλμ του αγώνα
10’ Ο Νοικοκυράκης γεμίζει επικίνδυνα στην περιοχή, από εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να περνάει από όλους και να καταλήγει εκτός.
18’ Ο Μαρίνος απ’ τα δεξιά γυριζει την μπάλα επικίνδυνα στην περιοχή, ο Πρινιωτάκης όμως βρίσκεται στην θέση του και μπλοκάρει την μπάλα.
⚽️23’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Τσέλιος έφυγε στην αντεπίθεση έπειτα από κόρνερ της ομάδας μας, πάτησε περιοχή και με ένα δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.
33’ Σέντρα του Μπουρσέλη κεφαλιά από τον Λώλη, η μπάλα στα χέρια του Παπαδούση.
36’ Κίτρινη κάρτα στον Μουζακίτη.
37’ Καλή στιγμή για την ομάδα μας, με τον Μπουρσέλη να βγάζει την σέντρα και τον Αλεξόπουλο να πιάνει την κεφαλιά, με τους αμυντικούς να απομακρύνουν σε κόρνερ.
41’ Σουτ από τον Πινακά η μπάλα στα χέρια του Πρινιωτάκη.
46’ Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να αντικαθιστά τον Δασκαλάκη.
48’ Κίτρινη κάρτα στον Κεραμίδα.
⚽️51’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Αλεξόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έπειτα από χέρι αμυντικού του Ολυμπιακού, ισοφαρίζει σε 1-1!
59’ Ο Σαπουντζής εκτελεί απευθείας φάουλ, με τον Πρινιωτάκη να αποκρούει.
⚽️62’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Αναμπουμπούλα στην άμυνα του Ολυμπιακού, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Μπουτσάκη που με ψύχραιμο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και γυρνάει το ματς!
64’ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό έπειτα από σουτ του Σαπουντζή.
67’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στην θέση του Σαπουντζή ο Χ. Κωστούλας.
72’ Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.
74’ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσίδη.
76’ Κιτρινγ κάρτα στον Πολυχρόνη.
⚽️87’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι έπειτα από μαρκάρισμα του Λώλη στον Αργυρίου. Ο Bah εκτέλεσε εύστοχα.
⚽️90’ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος με προβολή από γύρισμα του Μπουτσάκη μέσα απ’ την περιοχή γυρνάει και πάλι το ματς!
Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Τζανής, Μπουρσέλης (Ορφανουδάκης 89’), Κόλα, Bruce, Δασκαλάκης (Μπουτσάκης 46’) Λώλης, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Βρετός (Τσίρης 83’) Αλεξόπουλος (Κωστανάσιος 83’)
Ολυμπιακός Β’ (Άριελ Ιμπαγάσα): Παπαδούσης, Bah, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Σαποντζής (Κωστούλας Χ. 67’) Πινακάς, Μουζακίτης, Αργυρίου