Ατύχημα σημειώθηκε στο 3ο Δημοτικό σχολείο Κηφισιάς, γύρω στη 13.30 το μεσημέρι, όταν σύμφωνα με πληροφορίες, μία σιδερένια πόρτα, η οποία τοποθετήθηκε σήμερα στο σχολείο, έπεσε και καταπλάκωσε παιδιά.
Σύμφωνα με πληροφορίες, εργάτες πραγματοποιούσαν εργασίες στον χώρο του σχολείου κατά το μεσημέρι και διαβεβαίωναν ότι η πόρτα ήταν ασφαλής.
Η πόρτα έπεσε πάνω σε ένα 9χρονο μαθητή με αποτέλεσμα να τραυματιστεί. Το παιδί παρελήφθη από το ΕΚΑΒ και μεταφέρθηκε χωρίς αιμορραγία στο Παίδων Πεντέλης.
Σύμφωνα με τις υπάρχουσες πληροφορίες στο αστυνομικό τμήμα έχουν προσαχθεί 3 άτομα, τα οποία συμμετείχαν στις κατασκευαστικέ εργασίες και σε βάρος τους σχηματίζεται δικογραφία.