26.8 C
Ηράκλειο

Δες τον καιρό

Λευκή ισοπαλία με Διαγόρα το κύκνειο άσμα του Γιούχτα στη Σούπερ Λιγκ 2

Λευκή ισοπαλία στο τελευταίο ματς της χρονιάς στις Αρχάνες, ανάμεσα σε Γιούχτα και Διαγόρα (0-0).

Οι «πράσινοι» στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ήταν ανώτεροι του αντιπάλου, έχασαν πολλές ευκαιρίες, είχαν δοκάρι και άγγιξαν σε πολλά σημεία του αγώνα το γκολ, το οποίο δεν επετεύχθη παρόλη την μεγάλη προσπάθεια της ομάδας.

Ο Κώστας Ανυφαντάκης θέλησε να δώσει λεπτά συμμετοχής και στον τερματοφύλακα Μακατουνάκη, ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του και κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του. Ακολούθως, στο 68′ έδωσε τη θέση του στον Καπετανάκη, ο οποίος πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στη σούπερ λιγκ 2.

Ο ΓΙούχτας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και απείλησε με τους Κόλα και Κωστανάσιο ενώ στο 37ο λεπτό του παιχνιδιού καταγράφηκε δοκάρι για τους γηπεδούχους όταν ! Ο Κωστανάσιος από διαγώνια θέση επιχείρησε το συρτό σουτ με την μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Μακατουνάκης πραγματοποίησε Μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Ταχματζίδη και λίγο πριν τη λήξη του α’ μέρους ο Γιούχτας προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή καθώς αντικαταστάθηκε ο Κωστανάσιος έπειτα από χτύπημα, δίνοντας την θέση του στον Αλεξόπουλο.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, Βρεττός και Μπουτσάκης έγιναν απειλητικοί χωρίς αντίκρισμα ενώ στο 62′ η ομάδα των Αρχανών απώλεσε διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Δασκαλάκης έστειλε την μπάλα πάνω στον Αυγέρη και στην επαναφορά ο Ροβίθης με κεφαλιά ανάγκασε τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούσει ξανά.

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, χωρίς νικητή.