Κύπελλο: Μαχαιριά στο 94′ του ΠΑΟΚ στην ΑΕΚ! (VIDEOS)

Με γκολ του Μουργκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Ο «Δικέφαλος» του Βορρά απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου και πλέον οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στον τελικό στο ματς-ρεβάνς της Τούμπας.
Ένα αριστοτεχνικό φάουλ του Μουργκ στην πρώτη και… μοναδική του επαφή με τη μπάλα (αφού είχε μπει ως αλλαγή λίγο νωρίτερα) διαμόρφωσε το τελικό 1-0 στο 94΄.

Ούτε σέντρα δεν πρόλαβαν να κάνουν οι παίκτες της ΑΕΚ που θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν αυτό το σκορ στη ρεβάνς της Τούμπας, τη μεγάλη εβδομάδα.
Με το σκορ στο 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι του Εραμούσπε, ενώ για τους Πειραιώτες ισοφάρισε στο 73’ ο Χασάν.

Δείτε παρακάτω τα καλύτερα στιγμιότυπα τη αναμέτρησης.