Τρίτη, 16 Αυγούστου, 2022
28.9 C
αίθριος καιρός - Δήμος Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Κροατία – Βραζιλία και Ολλανδία – Ισπανία οι τελικοί

Πρέπει να διαβάσετε

Ολοκληρώθηκε και η 5η ημέρα του 2ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Beach Handball Εφήβων- Νεανίδων «Ηράκλειο 2022» στο Karteros Beach Sports Center.

Στους Έφηβους τον τίτλο της παγκόσμιας πρωταθλήτριας θα διεκδικήσουν Κροατία και Βραζιλία, οι οποίες επικράτησαν 2-1 της Γαλλίας και του Ιράν αντίστοιχα.

Στις Νεάνιδες η Ολλανδία πήρε τη ρεβάνς από την Ουγγαρία για τις ήττες στους τελικούς του Παγκοσμίου πρωταθλήματος 2017, αλλά και του EURO 2021, κερδίζοντας 2-0 και στον τελικό θα αντιμετωπίσει την χάλκινη στο EURO 2021 Ισπανία που επικράτησε

Για την 11η και 13η θέση η Ελλάδα

Οι ελληνικές ομάδες θα δώσουν αύριο τους τελευταίους τους αγώνες. Η Εθνική Νεανίδων νίκησε την Ινδία 2-1, αλλά έχασε 2-0 από τη Ρουμανία και έτσι θα διεκδικήσει την 11η θέση με αντίπαλο την Ταϊλάνδη (10:20, γήπεδο 2)

Η Εθνική Εφήβων έχασε 2-0 από την Τσεχία, αλλά κέρδισε το Τόγκο και θα διεκδικήσει την 13η θέση κόντρα στην Ουρουγουάη (11:10, γήπεδο 3).

ΕΛΛΑΔΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ 0-2 (18-19, 15-16)

Ελλάδα (Χαραλαμπίδης- Παπαβασιλείου): Παπακώστα, Σπιρολάρι, Πατσάνη 6, Μανδαμαδιώτη, Κουκμίση 8, Μάλλε 12, Κούρτη, Μυλωνά 7, Καπρινιώτη, Σούσκα

Ρουμανία: Τσιρίλα 8, Μόγκα, Μανόλε 9, Πάβελ 4, Ντραγκοέσκου, Μουρεσάν 12, Καμπεάν, Κούκου, Κριστέα 2, Μπάνου.

Διαιτητές: Μπαρμπόσα- Λέμος (Πορτογαλία), Αποβολές: 0-0

ΤΟΓΚΟ – ΕΛΛΑΔΑ 0-2 (12-28, 8-32)

ΤΟΓΚΟ: Αφατσάο, Κουενούμ 2, Λόσον-Ντράκεϊ, Αντότεϊ, Κέτο 14, Αμετέπε 4

ΕΛΛΑΔΑ: Πουγατσιάς, Παπαδόπουλος 8, Κυριακίδης, Μαρίνος 6, Κολεζάκης 28, Χήνος 4, Τουλκερίδης, Μπατής 14, Σιαράβας, Μαρκατάτος

Διαιτητές: Μπεν Σαλάχ – Ντρίσι, Αποβολές: 0-1

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Σάββατο 18 Ιουνίου 2022

M49 1ος Προημιτελικός Κροατία-Ουκρανία 2-0 (17-14, 19-18)
M52 2ος Προημιτελικός Γαλλία-Γερμανία 2-1 (19-18, 22-23, 8-6)
W53 Θέσεις 9-16 Ελλάδα-Ινδία 2-1 (27-12, 12-13, 6-2)
W49 1ος Προημιτελικός Ουγγαρία-Γαλλία 2-0 (22-16, 19-16)
W56 Θέσεις 9-16 Πουέρτο Ρίκο-Ρουμανία 0-2 (13-24, 8-16)
M53 Θέσεις 9-16 Σουηδία-Τόγκο 2-0 (32-12, 28-13)
M50 3ος Προημιτελικός Βραζιλία-Ισπανία 2-0 (19-18, 22-17)
M56 Θέσεις 9-16 Ελλάδα-Τσεχία 0-2 (24-26, 16-22)
W52 2ος Προημιτελικός Βραζιλία-Ολλανδία 0-2 (17-18, 19-20)
M51 4ος Προημιτελικός Ιράν-Αργεντινή 2-1 (19-12, 14-15, 8-4)
M54 Θέσεις 9-16 Ιορδανία-ΗΠΑ 2-0 (22-16, 17-16)
M55 Θέσεις 9-16 Κατάρ-Ουρουγουάη 2-1 (20-14, 14-17, 7-6)
W50 3ος Προημιτελικός Πολωνία-Γερμανία 2-1 (14-8, 16-17, 7-6)
W51 4ος Προημιτελικός Ισπανία-Αργεντινή 2-0 (24-14, 22-20)
———————————————————
M59 Θέσεις 5-8 Ουκρανία- Γερμανία 2-0 (27-24, 20-17)
W54 Θέσεις 9-16 Ταϊλάνδη-Χονγκ Κονγκ 2-0 (18-10, 22-8)
W55 Θέσεις 9-16 Ουκρανία- Ουρουγουάη 2-1 (18-19, 17-16, 7-6)
W59 Θέσεις 5-8 Γαλλία- Βραζιλία 2-1 (12-28, 26-16, 5-4)
W61 Θέσεις 9-12 Ελλάδα- Ρουμανία 0-2 (18-19, 15-16)
W63 θέσεις 13-16 Ινδία- Πουέρτο Ρίκο 2-0 (18-15, 14-12)
M60 Θέσεις 5-8 Ισπανία- Αργεντινή 1-2 (16-18, 18-15, 4-7)
M61 θέσεις 9-12 Σουηδία- Τσεχία 2-0 (24-15, 22-18)
M63 Θέσεις 13-16 Τόγκο- Ελλάδα 0-2 (12-28, 8-32)
W60 Θέσεις 5-8 Γερμανία- Αργεντινή 1-2 (23-20, 17-19, 6-9)
M57 Ημιτελικός Κροατία- Γαλλία 2-1 (21-18, 20-23, 9-6)
M62 Θέσεις 9-12 Ιορδανία- Κατάρ 1-2 (16-19, 18-14, 4-8)
M64 Θέσεις 13-16 ΗΠΑ- Ουρουγουάη 0-2 (16-26, 14-15)
W57 Ημιτελικός Ουγγαρία- Ολλανδία 0-2 (20-21, 21-22)
W64 Θέσεις 13-16 Χονγκ Κονγκ- Ουρουγουάη 0-2 (12-20, 7-20)
W62 Θέσεις 9-12 Ταϊλάνδη- Ουκρανία 0-2 (7-17, 20-25)
M58 Ημιτελικός Βραζιλία- Ιράν 2-1 (12-18, 21-14, 8-4)
W58 Ημιτελικός Πολωνία- Ισπανία 1-2 (14-22, 17-16, 4-6)

Το αυριανό πρόγραμμα

Κυριακή 19 Ιουνίου 2022

M69 09:30 Κεντρικό Θέσεις 7-8 Γερμανία- Ισπανία
M67 09:30 2 Θέσεις 11-12 Τσεχία – Ιορδανία
M65 09:30 3 Θέσεις 15-16 Τόγκο- ΗΠΑ
W69 10:20 Κεντρικό Θέσεις 7-8 Γερμανία- Βραζιλία
W67 10:20 2 Θέσεις 11-12 Ελλάδα- Ταϊλάνδη
W65 10:20 3 Θέσεις 15-16 Πουέρτο Ρίκο- Χονγκ Κονγκ
M70 11:10 Κεντρικό Θέσεις 5-6 Ουκρανία- Αργεντινή
M68 11:10 2 Θέσεις 9-10 Σουηδία- Κατάρ
M66 11:10 3 Θέσεις 13-14 Ελλάδα- Ουρουγουάη
W70 12:00 Κεντρικό Θέσεις 5-6 Γαλλία- Αργεντινή
W68 12:00 2 Θέσεις 9-10 Ρουμανία – Ουκρανία
W66 12:00 3 Θέσεις 13-14 Ινδία- Ουρουγουάη
W71 16:00 Κεντρικό Μικρός Τελικός Ουγγαρία- Πολωνία
M71 17:00 Κεντρικό Μικρός Τελικός Γαλλία – Ιράν
W72 18:00 Κεντρικό Τελικός Ολλανδία- Ισπανία
M72 19:00 Κεντρικό Τελικός Κροατία- Βραζιλία
20:00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ- ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Σχετικά άρθρα

Άλλα Πρόσφατα