Το νέο στραπάτσο του ΟΦΗ-Βατερλό στο Βόλο

Ο ΟΦΗ κινδυνεύει να μείνει απο πολύ νωρίς φέτος εκτός στόχων, καθώς μετά το -5 που βρίσκεται απο την 6η θέση στο πρωτάθλημα, πλέον έχει ένα πολύ δύσκολο δρόμο να διαβεί και στο Κύπελλο, μετά την ήττα με 2-0 στο Βόλο, στο πρώτο παιχνίδι των δυο ομάδων.

Η κρητική ομάδα, θα έχει πολύ δύσκολο έργο στη ρεβάνς του Γεντί Κουλέ, για να πάρει εκείνη την πρόκριση και να κρατήσει ζωντανή την ελπίδα της διάκρισης, στη φετινή περίοδο, μέσα απο το Κύπελλο Ελλάδος.

Στο γήπεδο, όπου ο ΟΦΗ πέτυχε την πιο εμφατική φετινή νίκη του στο πρωτάθλημα (1-4), αυτή τη φορά βίωσε ένα πραγματικό “βατερλό”.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τις μεγάλες φάσεις, για καμία απο τις δυο ομάδες, αλλά η επανάλληψη έκρυβε δυσάρεστες εκπλήξεις για την ομάδα του Γιώργου Σίμου.

Ο Βόλος κυριάρχησε, είχε δοκάρι, δυο γκολ και ευκαιρίες, απέναντι σε ένα ΟΦΗ που ήταν επιθετικά ανύπαρκτος, ενώ η άμυνα του ήταν για μια ακόμη φορά για κλάματα.