Ήττα για τον Γιούχτα στο ντέρμπι με τα Χανιά (4-1)

Πρέπει να διαβάσετε

Ήττα για τον Γιούχτα στα Χανιά με 4-1.

Οι «πράσινοι» το πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ πέρα από μια φορά, με την κεφαλιά του Μπρους από κόρνερ του Μπουρσέλη, όταν και ο Γιούχτας ισοφάρισε.

Τα Χανιά πέτυχαν τέσσερα τέρματα με τους Μάναλη (53’ , 79’), Λεμονή (69’) και Muller (93’).

Το φιλμ του αγώνα
7’ Διαγώνιο σουτ από τον Αλεξόπουλο, η μπάλα στα χέρια του Κλέιμαν.
14’ Σουτ από τον Μάνο εντός της περιοχής, η μπάλα βρίσκει στον Κορνιλάκη και απομακρύνεται.
20’ Ο Μανουσάκης με κεφαλιά απειλεί, αλλά ο Πρινιωτάκης πέφτει και μπλοκάρει σταθερά.
28’ Ο Τσέλιος πατάει περιοχή, σπάει την μπάλα στον Μανουσάκη όπου σουτάρει από δύσκολη γωνία και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
42’ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Γιούχτα! Ο Κορνηλάκης έκοψε πολύ ωραία στον Νοικοκυράκη, με τον τελευταίο να σουτάρει με δυναμη στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι.
52’ ΓΚΟΛ για τα Χανιά. Ο Τσέλιος ανατράπηκε στην περιοχή και καταλογίστηκε πέναλτι. Ο Μάναλης εκτέλεσε στέλνοντας την μπάλα με
δυνατό πλασέ, στην δεξιά πλευρά ανοίγοντας το σκορ.
55’ Τρεις αλλαγές για την ομάδα μας, με τον Γελαδάρη, τον Μπουρσέλη και τον Μπρους να αντικαθιστούν τους Μπουτσάκη, Κορνιλάκη και Κωστανάσιο.
62’ ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μπουρσέλης εκτέλεσε κόρνερ, με τον Bruce να παίρνει την καρφωτή κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας!
65’ Δυο αλλαγές για τα Χανιά. Κόλα και Πέϊος στο παιχνίδι αντί των Τσέλιο και Μάνου.
69’ ΓΚΟΛ για τα Χανιά. Ο Λεμονής εκμεταλλεύεται κάποιες κόντρες και μια σύγχυση μέσα στην περιοχή, παίρνει την μπάλα και με σουτ δίνει ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους.
72’ Αλλαγή με τον Ροβίθη να αντικαθιστά τον Πολυχρόνη.
77’ Κεφαλιά από τον Μάναλη, η μπάλα περνάει πάνω απ’ την εστία.
79’ ΓΚΟΛ για τα Χανιά. Σέντρα από τον Λεμονή, ο Μάναλης κοντρολάρει και με ένα δυνατό σουτ γράφει το 3-1.
82’ Δυο αλλαγές για τα Χανιά. Εκτός οι Ντιαζ και Κατσούρι, μέσα οι Muller και Czornomaz.
85’ Σουτ από τον Μανουσάκη η μπάλα ψηλά αουτ.
86’ Μεγάλη στιγμή. Ο Κλέιμαν λέει όχι δυο φορές στον Αλεξόπουλο. Αρχικά βρέθηκε απέναντι απ’ τον τερματοφύλακα των Χανίων τσίμπησε την μπάλα, με τον Κλέιμαν να αποκρούει και στην συνεχεια της φάσης ο Ροβίθης βρήκε ξανά τον Αλεξόπουλο με σέντρα, με τον τελευταίο να παίρνει την κεφαλιά αλλά τον αντίπαλο γκολκιπερ να αποκρούει ξανα.
93’ ΓΚΟΛ για Χανιά. Ο Muller με σουτ στην κίνηση έπειτα από κόντρες, πετυχαίνει το 4-1 στις καθυστερήσεις.

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Τσίρης, Κορνιλάκης (Γελαδάρης 55’) Θεοδωράκης, Πολυχρόνης (Ροβίθης 71’) Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης, Μπουτσάκης (Μπρους 55’) Κωστανάσιος (Μπουρσέλης 55’) Αλεξόπουλος

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Kleyman, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Κατσούρρι (Czornomaz 80’) Sylla, Λεμονής, Diaz (Muller 80’), Τσέλιος (Πέϊος 65’), Μανουσάκης, Μάνος (Κόλα 65’), Μάναλης