Ήττα για τον Γιούχτα από το Αιγάλεω στις Αρχάνες

Πρέπει να διαβάσετε

Ήττα για τον Γιούχτα απ’ το Αιγάλεω στις Αρχάνες με σκορ 0-2.
Οι «πράσινοι» το πάλεψαν, δημιούργησαν φάσεις αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν δυο τέρματα στο δεύτερο μέρος και να παίρνουν την νίκη (Ναζίμ 62’, Σταμένκοβιτς 90’)
Το φιλμ του αγώνα
Το παιχνίδι ξεκίνησε στις Αρχάνες!
10’ Ωραία κίνηση από τον Αλεξόπουλο μέσα στην περιοχή, κάνει το πλασέ με τον Κυρίτση να μπλοκάρει.
18’ Ο Νοικοκυράκης εκτελεί φάουλ με γέμισμα στην περιοχή, ο Μπουτσάκης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω απ’ την εστία.
29’ Ο Βάρκας με σουτ έξω απ’ την περιοχή αναγκαζει τον Κόλλια να αποκρούσει εντυπωσιακά, στέλνοντας την μπάλα εκτός.
39’ Σέντρα από τον Καρρίκι απ’ τα δεξιά, ο Βάρκας πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά, απειλεί την εστία του Κόλλια ο οποίος είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει ξανά.
46’ Πρώτη αλλαγή για το Αιγάλεω, στην θέση του Νταβιώτη πέρασε ο Σταμένκοβιτς.
49’ Ο Nazim απ’ το ύψος του πέναλτι πλασάρει με τον Κόλλια να πέφτει και να μπλοκάρει.
52’ Κίτρινη κάρτα στον Τζανή.
53’ Ο Βάρκας με σουτ από τα αριστερά, στέλνει την μπάλα στα χέρια του Κόλλια.
62’ ΓΚΟΛ για το Αιγάλεω. Ο Σταμένκοβιτς σούταρε έξω απ’ την περιοχή, με τον Κόλλια να κάνει μια ασταθή επέμβαση και τον Ναζίμ να παίρνει το ριμπάουντ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
70’ Κόρνερ από τον Νοικοκυράκη, ο Τζανής παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει πάνω απ την εστία.
71’ Ο Γκίνη σουτάρει λίγο έξω απ’ την περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.
72’ Διπλή αλλαγή, με τους Κωστανάσιο και Θεοδωρακη να αντικαθιστούν τους Μπρους και Τσίρη. Αλλαγή και για το Αιγάλεω, με τον Μπουλλάρι να αντικαθίσταται από τον Γαρουφαλιά.
82’ Ο Νοικοκυράκης απ’ τα αριστερά κάνει το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια.
90’ ΓΚΟΛ για το Αιγάλεω. Ο Σταμένκοβιτς με πλασέ από θέση τετ-α-τετ έπειτα από πάσα του Δημητριάδη, κάνει το 0-2.
Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Κόλλιας, Τσίρης (Θεοδωράκης 73’) Τζανής, Bruce (Κωστανάσιος 73’) Μπουτσάκης (Βρεττός 59’) Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης, Μπουρσέλης (Κίσσας 66’) Δασκαλάκης (Γκίνη 66’) Αλεξόπουλος
Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης (Μπλάκσον 79’) Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωσταντακόπουλος, Μπάμπης (Μίκο 79’), Βάρκας, Νταβιώτης (Σταμένκοβιτς 46’) Nazim (Δημητριάδης 66’) Μπουλλάρι (Γαρουφαλιάς 72’)