Ισοπαλία για ΟΦΗ και Ατρόμητο (1-1)

Σε ένα ματς ισορροπημένο και με καλό ρυθμό, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, για την 4η αγωνιστική των playouts της Super League Interwetten.

Ο ΟΦΗ παρατάχθηκε με διάταξη 4-3-3, με τον Epassy να υπερασπίζεται την εστία, για ένα ακόμη ματς. Οι Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος και Μπαλογιάννης αποτέλεσαν την αμυντική τετράδα, στην μεσαία γραμμή ήταν οι Mellado, Neira και Toral, με τους Λάμπρου, Τσιλιανίδη και Phellype να συνιστούν την επιθετική γραμμή.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 10ο λεπτό με τον Κλωναρίδη να πλασάρει εύστοχα μέσα στην περιοχή. Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοσή του και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση, με κορυφαία αυτή του Neira στο 41′, με τον Αργεντινό να αστοχεί από το ύψος του πέναλτι.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια μπήκε δυνατά στο β’ ημίχρονο, με τον Phellype να χρίζεται σκόρερ για πέμπτο συνεχόμενο ματς, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης στο 48ο λεπτό, έπειτα από ωραίο γύρισμα του Μπαλογιάννη.

Στο 86′ ο Γιαννιώτης είχε απάντηση στην εκτέλεση φάουλ του Phellype, ενώ το ίδιο συνέβη στην προσπάθεια του Βραζιλιάνου λίγα λεπτά αργότερα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Epassy, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Μπλαογιάννης, Mellado, Neira, Toral (38′ λ.τ. Μπουζούκης), Λάμπρου (77′ Γιαννούλης), Τσιλιανίδης (67′ Στάικος), Phellype.