Την Μεγάλη Τετάρτη (28/4), μπαίνουν στην μάχη των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκ 2, ο Εργοτέλης και τα Χανιά.
Ο Εργοτέλης ξεκινάει με τον Διαγόρα στο Παγκρήτιο στάδιο, ενώ τα Χανιά, αγωνίζονται στην Ξάνθη.
Εργοτέλης και Χανιά, μπαίνουν ως αουτσαιντερ στην μάχη για τη δεύτερη θέση, καθώς ο Εργοτέλης είναι στο -5 απο Ξάνθη και Λεβαδειακό που είναι στη δεύτερη θέση, ενώ τα Χανιά στο -6.
Την Μεγάλη Τρίτη 27 Απριλίου, μπαίνει στην μάχη των πλέι-άουτ ο ΟΦΙεράπετρας, με πρώτο παιχνίδι στην Δράμα με τη Δόξα.
Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα των πλέι-οφ και πλέι άουτ:
ΠΛΕΪ ΟΦ
1η αγωνιστική
Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου
Ιωνικός – Λεβαδειακός (15.30 ΕΡΤ3)
Ξάνθη – Χανιά (15.30 ERTSPORTS)
Εργοτέλης – Διαγόρας (15.30 (ERTSPORTS 2)
2η αγωνιστική
Τετάρτη 5 Μαΐου
Χανιά – Ιωνικός (15.30, ERTSPORTS 2)
Διαγόρας – Ξάνθη (15.30 ERTSPORTS)
Λεβαδειακός – Εργοτέλης (15.30 ΕΡΤ3)
3η αγωνιστική
Κυριακή 9 Μαΐου
Ιωνικός – Ξάνθη (14.45 ΕΡΤ3)
Λεβαδειακός – Διαγόρας (14.45 ERTSPORTS)
Εργοτέλης – Χανιά (14.45 ERTSPORTS 2)
4η αγωνιστική
Κυριακή 16 Μαΐου
Διαγόρας – Ιωνικός (14.45 ERTSPORTS 2)
Ξάνθη – Εργοτέλης (14.45 ΕΡΤ3)
Λεβαδειακός – Χανιά (14.45 ERTSPORTS)
5η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Μαΐου
Ιωνικός – Εργοτέλης (15.30 ERTSPORTS 2)
Ξάνθη – Λεβαδειακός (15.30 ERTSPORTS)
Χανιά – Διαγόρας (15.30 ERTSPORTS 3)
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική
Μεγάλη Τρίτη 27 Απριλίου
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας (15.30 ERTSPORTS)
Τρίκαλα – Α.Ε. Καραϊσκάκης (15.30 ERTSPORTS 2)
Δόξα Δράμας – Ο.Φ .Ιεράπετρας (15.30 ERTSPORTS 3)
2η αγωνιστική
Τρίτη 4 Μαΐου
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή (15.30 ERTSPORTS)
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Τρίκαλα (15.30 ERTSPORTS 2)
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας (15.30 ERTSPORTS 3)
3η αγωνιστική
Σάββατο 8 Μαΐου
Παναχαϊκή – Τρίκαλα (14.45 ERTSPORTS)
Απόλλων Λάρισας – Ο.Φ. Ιεράπετρας (14.45 ERTSPORTS 2)
Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης (14.45 ERTSPORTS 3)
4η αγωνιστική
Σάββατο 15 Μαΐου
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Παναχαϊκή (14.45 ERTSPORTS 2)
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας (14.45 ERTSPORTS)
Απόλλων Λάρισας – Α.Ε. Καραϊσκάκης (14.45 ERTSPORTS 3)
5η αγωνιστική
Τρίτη 18 Μαΐου
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας (15.30 ERTSPORTS)
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας (15.30 ERTSPORTS 2)
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Ο.Φ. Ιεράπετρας (15.30 ERTSPORTS 3)