O Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Ν. Χανίων ¨Αγ. Ιωάννης¨ συνδιοργανώνει με την Τοπική Κοινότητα Κουνουπιδιανών, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κουνουπιδιανων και το Σύλλογο Διδασκόντων Καθηγητών Γυμνασίου Κουνουπιδιανών, εθελοντική αιμοδοσία ,την Τετάρτη 22 Μαίου 2024 και ώρα 9:00 π.μ – 14:00 μ.μ ,στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Κουνουπιδιανών, με σκοπό τη διάδοση της εθελοντικής αιμοδοσίας και την προσφορά στο συνάνθρωπο.
Παράλληλα θα γίνει ενημέρωση και δειγματοληψία για υποψήφιους δότες μυελού των οστών.