Δηλητήριο ΟΦΗ και Ντουρμισάι!

Πρέπει να διαβάσετε

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φιορίν Ντούρμισάι, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ σε τρία λεπτά (7′ και 10′) και “σκότωσε” τον Ατρόμητο, ο ΟΦΗ συνέχισε την ανοδική του πορεία και μετά τον πολύτιμο βαθμό στη Λεωφόρο επί του Παναθηναικού (0-0), πήρε ένα πανάξιο τρίποντο στην έδρα του (2-0) και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη στο Γεντί Κουλέ, παίζοντας κατά διαστήματα σπουδαίο ποδόσφαιρο.

Ο ΟΦΗ που είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στα 90 λεπτά, θα μπορούσε να έχει πετύχει και περισσότερα τέρματα, καθώς είχε με τους Φαν Ντάινεν, Καμάου και Λάμπρου ευκαιρίες και για μεγαλύτερο σκορ, απέναντι στην προβληματική και χωρίς ψυχολογία άμυνα του Ατρομήτου, ο οποίος παραμένει βυθισμένος στον πάτο της βαθμολογίας.

Ο Λάμπρου σκόραρε στο 83′ για το 3-0, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε (σωστά) ως οφσάιντ.

Γεγονός όμως που δεν άλλαξε σε τίποτα, την εικόνα του αγώνα, με τον ΟΦΗ κυρίαρχο και τον Ατρόμητο σε ρόλο κομπάρσου στο Γεντί Κουλέ.

Ο ΟΦΗ ήταν ανεβασμένος και με το …δηλητήριο του Ντούρμισαι, βρήκε επιτέλους δυο γκολ απο ένα απο τους επιθετικούς του και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη, που του δίνει μεγάλη ώθηση για τη συνέχεια.

Η βραδιά εξελίχθηκε υπέροχα για τον ΟΦΗ και τον κόσμο του, ο οποίος χειροκρότησε τους παίκτες του Νίκου Νιόπλια, για την ολοκληρωμένη τους εμφάνιση.