Άξιζε κάτι καλύτερο κόντρα στην Καλλιθέα ο Γιούχτας

Το πάλεψε μέχρι τέλους ο Γιούχτας αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απ’ την Καλλιθέα γνωρίζοντας την ήττα 1-0.

Η ομάδα των Αρχανών ήταν πιεστική καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, βάζοντας δύσκολα στην Καλλιθέα, απείλησε δημιουργώντας πολύ καλές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απαντήσει στο γκολ που δέχτηκε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με το 1-0 από τον Λουκίνα, έπειτα από σέντρα του Μανθάτη, να παραμένει ως το τέλος.
Το φιλμ του αγώνα:
26’ Ο Ντιμίτριους μοιράζει στον Κυνηγόπουλο και αυτός με την σειρά του πασάρει στον Βασιλόγιαννη, με το σουτ του τελευταίου να μπλοκάρει ο Πρινιωτάκης.
33’ Ο Μανθάτης από πλαγιά θέση σουτάρει, με τον Πρινιωτάκη να αποκρούει.
38’ Ο Νοικοκυράκης με καλές προϋποθέσεις από πλαγιά θέση προσπάθησε να σημαδέψει τον Ροβίθη ο οποίος παραμόνευε στην περιοχή, με την μπάλα ωστόσο να φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου απ’ τα αριστερά.
43’ Νέες προϋποθέσεις για κάτι καλό για τον Γιούχτα! Ο Ροβίθης αυτή τη φορά προσπάθησε να βρει τον Αλεξόπουλο με τους αντιπάλους αμυντικούς να απομακρύνουν.
50’ Τεράστια ευκαιρία για τον Γιούχτα! Ο Αλεξόπουλος σημαδεύει τον Ροβίθη στην περιοχή με τον τελευταίο, να κάνει τσαφ και να μη καταφέρνει να σουτάρει από πλεονεκτική θέση!
51’ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα! Ότι δεν κατάφερε να κάνει ο Γιούχτας νωρίτερα το έκαναν οι γηπεδούχοι, σκοράροντας με τον Λουκίνα έπειτα από σέντρα του Μανθάτη.
55’ Ακόμη μια καλή στιγμή για τον Γιούχτα! Ο Ροβίθης με σέντρα βρήκε τον Νοικοκυράκη όπου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λόγο πάνω απ’ τα δοκάρια.
60’ Κίτρινη στον Φαζό.
62’ Ο Ματίγια με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
66’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Μπαίνουν Μπουτσάκης και Πολυχρόνης και βγαίνουν Μπρους και Ροβίθης
75’ Ο Πολυχρόνης πήρε την μπάλα και βγήκε στην αντεπίθεση με την σέντρα σουτ του, να περνάει εκτός.
77’ Ο Κωστανάσιος αντικαθιστά τον Βρετό.
84’ Ο Πολυχρόνης βγάζει την σέντρα με τον Κωστανάσιο να σουτάρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ.
88’ Κίτρινη ο Αλεξόπουλος.
Γιούχτας (Νίκος Σουργιάς): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Liporace, Φαζός, Τζανής (Κόλα 86’) Νοικοκυράκης, Βρετός (Κωστανάσιος 77’) Κίσσας (Marchi 86’) Ροβίθης (Πολυχρόνης 66’) Bruce (Μπουτσάκης 66’) Αλεξόπουλος
Καλλιθέα (Αλέκος Βοσνιάδης): Πάντος, Μανθάτης, Μεχίας, Μαρότα, Καινούργιος (Ουές 46’) Νταμιάν (Τσιντώνης 68’) Μάγκρο, Μασιέλ (Μπουλούλης 85’) Βασιλόγιαννης (Μουστακόπουλος 77’) Κυνηγόπουλος (Περέιρα 46’) Λουκίνας.