Αποκλεισμός-ΣΟΚ και για τον Αρη στην εκπνοή της παράτασης!

Μετά την ΑΕΚ, αποκλεισμός-ΣΟΚ και για τον Αρη!

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, έκανε την ανατροπή απέναντι στην Αστάνα και με το 2-0 ισοφάρισε την ήττα του πρώτου αγώνα.

Ηταν καλύτερη, έχασε ευκαιρίες για ένα τρίτο γκολ, ζήτησε πέναλτι που δεν της δόθηκε και τελικά δέχθηκε το 2-1 στο φινάλε της παράτασης και έμεινε εκτός Ευρώπης.

Χωρίς δυο ομάδες απο τον Ιούλιο, το Ελληνικό ποδόσφαιρο στις Ευρωπαικές διοργανώσεις!

Ο Άρης νίκησε 2-1 την Αστάνα, αλλά έμεινε εκτός Ευρώπης καθώς είχε χάσει με 2-0 στο πρώτο ματς. Στο παιχνίδι-ρεβάνς για τον β’ προκριματικό γύρο του Conference League οι «κίτρινοι» νίκησαν 2-0 στην κανονική διάρκεια, όμως δέχθηκαν γκολ στο τελευταίο λεπτό της παράτασης και αποκλείστηκαν.

Άρης – Αστάνα 2-1 (Novasports 2)

Γκολ: 36′ Μάνος (Άρης), 78′ Σάσα (Άρης), 120′ Μπίτρι (Αστάνα)

Κίτρινες κάρτες: Σούντγκρεν, Μαντσίνι, Γκαρσία, Ματίγια – Μπαρσεγκιάν, Αϊμπέτοφ, Καντέτε, Γκούρμαν

Κόκκινες κάρτες: 86′ Γκαρσία

Άρης (Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια (83′ Τζέγκο), Μαντσίνι (66′ Γκαρσία), Μπερτόγλιο (115′ Χαΐροβιτς), Γκάμα, Μάνος (102′ Μπρούνο).

Αστάνα (Τιχόνοφ): Νεπογκόντοφ (91′ Ζαρούσκι), Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπαΐσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ (64′ Γκούρμαν), Τσουπέρκα, Μπετσιράι (46′ Καντέτε), Εουτζένιο, Μπαρσεγκιάν (79′ Αϊμπέτοφ).