19.4 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Τι δήλωσε ο Σίμος για τη νέα ήττα του ΟΦΗ

Μετά το 0-2 ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για τον ΟΦΗ, παρά την προσπάθεια του δευτέρου ημιχρόνου, ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος, μετά τη νέα ήττα της ομάδας του, με 1-2 απο τον Βόλο, στο Γεντί Κουλέ.

Οπως είπε ο τεχνικός του ΟΦΗ “δυστυχώς βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα προσπάθησε. Χρειάζεται πίστη δουλειά και αντίδραση. Αυτό πρέπει να κάνουμε”.

Ο τεχνικός του Βόλου Ανχελ Λόπες, με τη σειρά του, ανέφερε ότι “με τη μπάλα παίξαμε φανταστικά στο πρώτο ημίχρονο.
Ισως ήταν το καλύτερο παιχνίδι φέτος. Είχαμε χαρακτήρα. Είναι πολύ κοντά σε αυτό που θέλουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο υποφέραμε, γιατί και η αντίπαλη ομάδα, έδωσε ότι είχε. Ετσι είναι όμως το ποδόσφαιρο”.