Θρίλερ στα Χανιά-Στην παράταση ηττήθηκε ο ΟΦΗ

Πρέπει να διαβάσετε

Σε ένα παιχνίδι με χιτσκοκικό φινάλε ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στην παράταση στα Χανιά με 82-80 (71-71 κ.α.) για την δεύτερη αγωνιστική της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

Με δυο βολές ο Μποχωρίδης, έστειλε το παιχνίδι στην παράταση (71-71), αλλά σε αυτήν αστόχησε στο τρίποντο νίκης, στην τελευταία επίθεση (82-80) και τα Χανιά πήραν το ρόζ φύλλο αγώνα.
Παρ’ όλα αυτά και απέναντι σε μια ομάδα με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ και θέλει να πρωταγωνιστήσει, ο ΟΦΗ έδειξε ότι παραμένει μια απο τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ Βασίλης Ράλλης, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα, ότι «ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Καταφέραμε και αντέξαμε για 45 λεπτά παρά τα φάουλ που είχαμε. Χάθηκαν αρκετά σουτ στο τέλος. Η συνολική εικόνα μας ήταν καλή. Έτσι είναι το μπάσκετ, κάποιες φορές κερδίζεις και κάποιες χάνεις. Συνεχίζουμε συγκεντρωμένοι».

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 34-35, 52-53, 71-71 κ.α., 82-80 παρ.

ΑΟΚ Χανιά (Ανδρέας Κεσαπίδης): Χουχούμης 21 (4/10 τρ.), Αλεξίου, Γοργόνης 11 (1), Ζανιδάκης 4, Ψαρράς 7 (2), Κιγμέτογλου 10 (2), Σανδραμάνης 12 (1), Παναρετάκης 1, Μανάκας 16 (9 ριμπ.).

ΟΦΗ (Βασίλης Ράλλης): Λιανός 7 (0/8 τρίποντα, 9 ριμπ.), Μποχωρίδης 18 (2), Τσερκιτσόγλου 8 (2), Αγαπιάδης 9 (1), Πρωτογεράκης 8, Κριθινάκης, Πάλλης 14, Καψάλης, Πετράκης 15 (2), Μηλαθιανάκης 1.