19.4 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Σούπερ Λίγκ 2: Πήραν “Χ” τα Χανιά και ο ΟΦΙ-Η Ξάνθη το ντέρμπι με Ιωνικό (VIDEO)

Τα Χανιά έμειναν όρθια στη Λιβαδειά (1-1) στο πρώτο τους φετινό παιχνίδι στην Σούπερ Λίγκ 2, για την δεύτερη αγωνιστική (στην πρώτη είχαν το παιχνίδι με τη Δόξα Δράμας που αναβλήθηκε).

Ξανά ισοπαλία για τον ΟΦΙεράπετρας (όπως και στην πρεμιέρα), αυτή τη φορά με την ΑΕ Καραισκάκης (2-2) στο “Βουζουνεράκειο”.

Ο Εργοτέλης δεν αγωνίστηκε καθώς αναβλήθηκε το παιχνίδι του με τη Δόξα Δράμας, η οποία δεν έχει ακόμη πιστοποιητικό.

Οι κιτρινόμαυροι ετοιμάζονται για το δυνατό ντέρμπι με τον Λεβαδειακό, στο Παγκρήτιο στάδιο.

Η Ξάνθη νίκη με 1-0 και πήρε το ντέρμπι με τον Ιωνικό, χάρη σε γκολ του Καπνίδη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Παναχαϊκή προηγήθηκε στη Ρόδο με 1-0 του Διαγόρα με σκόρερ τον Μπάτροβιτς (είχε βάλει γκολ και στην πρεμιέρα με τα Τρίκαλα), αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 1-1 με τέρμα του Ντοριβάλ στο 33′.

Δεύτερη ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου.