Πέταξε δυο βαθμούς ο ΟΦΗ, αλλά πρέπει να συνεχίσει

Πρέπει να διαβάσετε

Στον ΟΦΗ, η πίκρα για τους δυο χαμένους βαθμούς στο 93ο λεπτό, του αγώνα με τον Ατρόμητο (2-2), είναι διάχυτη.

Η κρητική ομάδα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, παρουσιάστηκε βελτιωμένη, έκανε ανατροπή στο σκορ (απο 0-1 σε 2-1) και φάσεις για να το καθαρίσει, αλλά, στα τελευταία 20 λεπτά, έδειξε να μένει απο δυνάμεις και ο Ατρόμητος πήρε μέτρα στο γήπεδο, απείλησε και τελικά σκόραρε στο τελευταίο λεπτό.

Ο ΟΦΗ, έχασε την ευκαιρία να πάρει μετά την εκτός έδρας νίκη στη Λαμία, ένα ακόμη σπουδαίο τρίποντο και να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας, όμως το παιχνίδι με τον Ατρόμητο δεν γυρίζει πίσω (2-2).

Ο ΟΦΗ μετράει τη δεύτερη του απώλεια στο άδειο Γεντί Κουλέ, καθώς μετά το «Χ» με τον Παναιτωλικό στον πρεμιέρα (1-1), δεν κατάφερε να κερδίσει και τον Ατρόμητο (2-2).

Ωστόσο με τους 5 βαθμούς που έχει συλλέξει στα τρία παιχνίδια, ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 4η θέση με 5 βαθμούς και θα μπορούσε να είναι και πρώτος (με 7) αν κρατούσε τη νίκη με τον Ατρόμητο.