14.4 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

“Πεντάρα” με ανατροπή η Κ17 του ΟΦΗ

Με τον Καστελλιανάκη να πετυχαίνει χατ τρικ και τους Χαραλάμπη και Δάρλα να πετυχαίνουν από ένα γκολ, η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 5-1 της αντίστοιχης του Ιωνικού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Μολονότι ο Ιωνικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Δουλγεράκη, η κρητική ομάδα αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίζει δέκα λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Καστελλιανάκη.

Στο 36′ ο Ντάγια επιχείρησε ένα δυνατό σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Μαλικούρης, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και το μακρινό σουτ του Καινουργιάκη στο 42′, με το 1-1 να διατηρείται μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ΟΦΗ ανέβασε περισσότερο την απόδοσή του και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 51′, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Καστελλιανάκη, η μπάλα κόντραρε στο αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, έφτασε στη συνέχεια στον Χαραλάμπη ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα για το 2-1.

Στο 74′ ο Καστελλιανάκης με δυνατό σουτ πίσω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έκανε το 3-1 για τον ΟΦΗ, ενώ στο 90′ ο και πάλι ο Καστελλιανάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία της εστίας των φιλοξενούμενων για να διαμορφώσει το 4-1, και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δάρλας διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΟΦΗ Κ17 (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Κοζυράκης, Καινουργιάκης (85′ Μπεϊνάς), Λαγουδάκης (46′ Κωνσταντακόπουλος Γ.), Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Παντερής (65′ Τσελεγγίδης), Χαραλάμπης, Πατραμάνης (85′ Δάρλας), Χνάρης (65′ Νινηράκης), Καστελλιανάκης.