20.5 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Ο τερματοφύλακας που έγραψε ιστορία με το γκολ στο 97′ (VIDEOS)

Ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης, Νίκος Παπαδόπουλος, έγραψε ιστορία, καθώς με δικό του γκολ, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, στον αγώνα με τον Παναθηναικό διαμόρφωσε το 2-2, σε ένα παιχνίδι με χιτσκοκικό φινάλε στην Τρίπολη, για την πρώτη αγωνιστική των πλέι-οφ.

Ο Παναθηναικός με δυο γκολ του Μακέντα προηγήθηκε με 0-2, αλλά οι γηπεδούχοι με επική ανατροπή στο φινάλε, διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος, θύμισε τον Αλβανό τερματοφύλακα του ΟΦΗ Αριαν Μπεκιάι, το 2001 στο παιχνίδι ΟΦΗ-Πανηλειακός 2-2 στις καθυστερήσεις.

Ενώ ένας ακόμη πρώην τερματοφύλακας του ΟΦΗ, ο Αλέξης Κασμερίδης είχε σκοράρει ως γκολκίπερ του Αστέρα Μαγούλας, κόντρα στον Λεβαδειακό (3-2) σε μια ιστορική πρόκριση για το Κύπελλο Ελλάδος.

Δείτε στα παρακάτω VIDEOS το γκολ του τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης (Παπαδόπουλου), αλλά και τις παλαιότερες ιστορικές στιγμές του Μπεκιάι (ΟΦΗ) και Κασμερίδη (Αστέρας Μαγούλας).