19 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Νίκη στις καθυστερήσεις για την Κ17 του ΟΦΗ

Με το γκολ του Μπεϊνά στις καθυστερήσεις, αλλά και αυτά των Καστελλιανάκη (36’) και Πατραμάνη (79’), η Κ17 του ΟΦΗ έφυγε με το «τρίποντο» της νίκης από την έδρα του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League K17, με το 2-3 να είναι το τελικό σκορ.

O ΟΦΗ προηγήθηκε στο 36’, με τον Καστελλιανάκη να «κρεμάει» τον Μαραβέγια και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από πάσα του Κοζυράκη.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 55’, με τον Γιαλλάφο να γυρίζει ωραία το σώμα του και να πλασάρει εύστοχα τον Μπουστζοκάι, ενώ στο 66’ ο Σαϊνίδης με πλασέ έκανε το 2-1, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο ΟΦΗ συνέχισε να πιέζει και να ψάχνει το γκολ, με την ισοφάριση να έρχεται λίγα λεπτά αργότερα. Στο 79’ ο Δάρλας σούταρε εκτός περιοχής με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Στην επαναφορά ο Χνάρης επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε παίκτη του Πανιωνίου και κατέληξε στον Πατραμάνη, ο οποίος πλάσαρε νικώντας τον Μαραβέγια για το 2-2.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΟΦΗ ήρθε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν μετά από ωραία συνεργασία των Πατραμάνη και Μπεϊνά, ο τελευταίος νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Κοζυράκης, Καινουργιάκης (80’ Μπεϊνάς), Λαγουδάκης (80′ Κωνσταντακόπουλος Α.), Χαραλαμπάκης, Χαραλάμπης (72’ Πατραμάνης), Παντερής (61’ Νινιράκης), Δάρλας, Τσελεγγίδης (72’ Σωμαράκης), Χνάρης, Καστελιαννάκης.