22.8 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Mε δυο γκολ στις καθυστερήσεις, ο ΟΦΗ έκανε “σεφτέ” στις νίκες

Ο ΟΦΗ έχανε για 90 λεπτά στο Βόλο, στο φιλικό με τον Ατρόμητο (47′ Κωστόπουλος), αλλά με δυο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα (Μπαλογιάννης απευθείας φάουλ στο 90′ και Φαν Ντάινεν κεφαλιά στο 92′), κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη του φετινή φιλική νίκη (2-1), στην 8η κατά σειρά, φιλική αναμέτρηση.

Παρά τη νίκη, που είναι περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους, ο ΟΦΗ έδειξε σε ένα ακόμη παιχνίδι, ότι έχει σοβαρά θέματα να επιλύσει, δυο εβδομάδες πριν απο την σέντρα του πρωταθλήματος.

Ο Ατρόμητος και είχε και δοκάρι με τον Πισάνο στο ξεκίνημα του αγώνα.

Πάντως, ίσως η νίκη αυτή έστω και όπως ήρθε, ίσως βοηθήσει τον ΟΦΗ στο θέμα της αυτοπεποίθησης.

Δεν πρέπει -ωστόσο- να σκεπάσει τις αγωνιστικές αδυναμίες της ομάδας.

Κίτρινες: 5’ Καρτάλης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Νταβιώτης, Χατζησαϊας, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Σάλομον, Νάτσος, Πισάνο, Μουνίθ, Καρτάλης, Κωτσόπουλος.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Σωτηρίου, Ουές (69’ Μαρινάκης), Διαμαντής (80’ Βούρος), Γιαννούλης (53’ Πασαλίδης), Λυμπεράκης (69’ Καμάου), Μπαλογιάννης, Νέιρα (53’ Ντε Γκούζμαν), Μεγιάδο, Γρίβας (69’ Νοικοκυράκης), Σαρδινέρο (46’ Κοροβέσης), Καστάνιος (46’ Φαν Ντάινεν).