19 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Ηττήθηκε στις καθυστερήσεις η Κ17 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ

Μολονότι είχε δύο φορές το προβάδισμα στο σκορ, η Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα 3-2 από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K17.

Η κρητική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Παντερή, έπειτα από πάσα του Πατραμάνη. Καλές στιγμές για τους γηπεδούχους είχε ο Πατραμάνης στο 20’και στο 30’, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Η ΑΕΚ ισοφάρισε 1-1 στο 58’ με εύστοχο πέναλτι του Κολοκοτρώνη, ενώ στο 80’ ο Μπεϊνάς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον ΟΦΗ κάνοντας το 2-1, για να ισοφαρίσει 2-2 στο 91’ ο Παναγιωτόπουλος και στο επόμενο λεπτό ο Κολοκοτρώνης διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Κ17 ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Κοζυράκης, Καινουργιάκης, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Παντερής (73’ Μπεϊνάς), Χαραλάμπης (85’ Κωνσταντακόπουλος), Πατραμάνης (66’ Σωμαράκης), Χνάρης (85’ Δάρλας), Τσελεγγίδης (46’ Καστελλιανάκης).

Κ17 ΑΕΚ: Παπαβασιλείου, Λιγάτος, Κολυφέτης (72′ Λεοντής) Τσαραμανίδης, Μαρκόπουλος, Ντάνι (60′ Παπαδημητρίου) Γριτσίπης (60′ Ψυχογιός) Αβράσογλου, Ανδριώτης (82′ Παναγιωτόπουλος) Κολοκοτρώνης, Ζούλιας (72′ Ψυχογιός).