19 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

Την ήττα 1-0 γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ιωνικού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, σε έναν αγώνα που τα είχε όλα. Γκολ, χαμένο πέναλτι, δοκάρι και μεγάλες ευκαιρίες, τις οποίες ο ΟΦΗ δεν εκμεταλλεύθηκε, κάτι που έκανε αυτή του Ιωνικού.

Στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 21′ ο Καστελλιανάκης σούταρε από καλή θέση με τη μπάλα να περνά μόλις άουτ, ενώ στο 44′ την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Πατραμάνη, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία για την κρητική ομάδα χάθηκε στο 64’, όταν κέρδισε πέναλτι με τον Πατραμάνη να το εκτελεί και τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να αποκρούει. Στο 75’ οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Ιωνικού, με τον Λεμονίδη να εκτελεί εύστοχα για το 1-0.

Ο ΟΦΗ συνέχισε να πιέζει αναζητώντας την ισοφάριση και έχασε εξαιρετική ευκαιρία στο 80′ με το σουτ του Δάρλα να σταματά στο δοκάρι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα το σουτ του Λαγουδάκη μέσα από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ, όπως και αυτό του Δάρλα στις καθυστέρησεις.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Κοζυράκης (70’ Γ, Κωνσταντακόπουλος), Μπεϊνάς (65’ Τσελεγγίδης), Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια (70’ Σωμαράκης), Παντερής, Χαραλάμπης, Πατραμάνης (65’ Νινιράκης), Δάρλας, Καστελλιανάκης (75’ Αλ. Κωνσταντακόπουλος).