22.3 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Ισοπαλία η Κ17, ήττα η Κ19 του ΟΦΗ

Παρά την προσπάθεια που κατέβαλε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19 που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Οι “ερυθρόλευκοι” άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπάκουλα.

Η κρητική ομάδα έβγαλε αντίδραση, χάνοντας δυο μεγάλες ευκαιρίες μέσα σε ένα λεπτό. Αρχικά στο 19′ με τον Χότζα να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 44′ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το σκορ με τον Καρανάτσιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, νικώντας τον Καλαφάτη, με το 0-2 να είναι το σκορ του α’ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 56′, με τον Χαραλαμπόγλου να σουτάρει από πλάγια θέση.

Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, δεν υπήρξε κάποια αξιοσημείωτη φάση, με το 0-3 να είναι το τελικό σκορ.

K19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Σέχου, Μπλίντο, Χνάρης (46′ Μερκούρης), Χότζα, Ζαχαριουδάκης (56′ Τσερεβελάκης), Καρανδινός (65′ Βιδιαδάκης), Πορτοκαλλίδης (46′ Αδαμάκης), Σταυρόπουλος (80′ Τακάκης), Πιστικός, Σημαντηράκης.

Ισοπαλία η Κ17

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, με ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες, η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο Περιστέρι, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan Super League K17.

Η ομάδα του ΟΦΗ είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 10′, όταν ο Κατσαράς απέκρουσε το πλασέ του Πατραμάνη, ενώ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Σωμαράκη, ο Λαγουδάκης με πλασέ στον αέρα μέσα από την περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η ισοφάριση για τον Ατρόμητο ήρθε στο 34′, με τον Κώτση να πλασάρει στην κίνηση, μετά από σέντρα του Κοκκόρια.

Ο ΟΦΗ θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ, στο 70′ με την κεφαλιά του Πατραμάνη από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά λίγο έξω από την εστία των γηπεδούχων, ενώ στο 80′ ο Κατσαράς είχε απάντηση στις προσπάθειες των Σωμαράκη και Πατραμάνη, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάϊ, Κοζυράκης (68’ Νινιράκης), Μπεϊνάς, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Χνάρης(81’ Κωνσταντακόπουλος Α.), Δάρλας(46’ Χαραλάμπης), Σωμαράκης, Καστελλιανάκης (62’ Παντερής), Πατραμάνης (81’ Κράστα).