17.2 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Η εξήγηση του Νιόπλια: Γιατί γύρισε πίσω ο ΟΦΗ μετά το 1-0 (VIDEO)

Τους λόγους για τους οποίους, ο ΟΦΗ, γύρισε πίσω μετά το 1-0, για να κρατήσει το αποτέλεσμα, αλλά τελικά δέχθηκε στις καθυστερήσεις την ισοφάριση, εξήγησε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Νίκος Νιόπλιας, στην διαδυκτιακή συνέντευξη τύπου, που ακολούθησε τον αγώνα με τον Ατρόμητο (1-1) στο Γεντί Κουλέ.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ, κλήθηκε να απαντήσει στα ερωτήματα που του τέθηκαν και όπως είπε “υπάρχουν πολλοί λόγοι, για να γυρίσεις πίσω. Κάναμε τρείς αλλαγές και αλλάξαμε την εικόνα μας. Μετά είχαμε μια αναγκαστική αλλαγή ο Σαρδινέρο. Είχαμε μια ακόμη και είπαμε να την κρατήσουμε. Δεν είχαμε επιλογές να φρεσκάρουμε. Πάντα κρατάς μια αλλαγή για το τέλος. Δεν μπορούσαμε να φρεσκάρουμε τους χαφ μας. Είχαν μείνει λίγα λεπτά και είπαμε να το κρατήσουμε. Σε πάει και ο αντίπαλος πίσω. Θέλεις να κρατήσεις αποτέλεσμα. Ο Ατρόμητος έπαιζε με 4 επιθετικούς στο τέλος και γεμίζανε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγινε ούτε σουτ. Δεν κινδυνεύσαμε. Το γκολ που δεχθήκαμε μπορούσαμε να το αποφύγουμε. Εχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Είσαι ψυχικά και σωματικά κουρασμένος. Δεν έχουμε άνεση. Πιεζόμαστε για το αποτέλεσμα. Η ομάδα είχε ξεχάσει, να κερδίζει. Δεν είναι εύκολο. Αυτά είναι παιχνίδια καρδιάς”.