H ανατριχιαστική αποκάλυψη του Ναμπί για το “φάουλ-γκολ του Θεού”

Πρέπει να διαβάσετε

Είναι ανατριχιαστική, αν μη τι άλλο, η λεπτομέρεια, που αποκαλύπτει ο Αντίλ Ναμπί σε διαδυκτιακή εκπομπή στο you tube ότι στο περσινό μπαράζ με τον Πλατανιά, δεν γνώριζε ότι μετράνε τα εκτός έδρας γκολ (!) και ότι όταν χτυπούσε το «φάουλ του Θεού» για να κρατήσει τον ΟΦΗ στην κατηγορία, στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ο ίδιος είχε άγνοια κινδύνου!

Με το παιχνίδι δηλαδή στο 2-2, στο 96’ σκορ με το οποίο ο ΟΦΗ υποβιβαζόταν, ο Ναμπί, όταν πήρε τη μπάλα και την έστησε για να εκτελέσει το φάουλ που τελικά κράτησε τον ΟΦΗ στην κατηγορία, με το γκολ που έβαλε, χωρίς να γνωρίζει ότι αν αστοχούσε ο ΟΦΗ έπεφτε.

Οπως είπε νόμιζε ότι με το 2-2 οι δυο ομάδες θα πήγαιναν στην παράταση!

Καθώς δεν ήξερε ότι μετράνε τα εκτός έδρας γκολ!

«Είχα σκοράρει ξανά με την Γουέστ Μπρομ απο αυτό το σημείο και είπα γιατί όχι; Εχει μείνει μόνο ένα λεπτό» λέει ο Ναμπί, ο οποίος παραδέχεται ότι «δεν ήξερα ότι θα υποβιβαζόμασταν αν δεν έμπαινε. Νόμιζα ότι με το 2-2 θα παίζαμε παράταση! Ευτυχώς μπήκε όμως, γιατί αν δεν έμπαινε θα χάναμε κατηγορία».