Γκολ κάτω απο τη σέντρα “έφαγε” ο Εργοτέλης-Ηττα στην Καλαμάτα

Με δυο γκολ στις καθυστερήσεις των δυο ημιχρόνων ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα με 2-0 στην Καλαμάτα, για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ 2.

Με δυο γκολ απο τους Μαρκόφσκι (+45) και Αναστασόπουλο (+90), η Καλαμάτα του Νίκου Αναστόπουλου, πανηγύρισε τη νίκη.

Το δεύτερο γκολ, ήταν όλα τα λεφτά στο παιχνίδι, καθώς ο παίκτης της Καλαμάτας, δοκιμάζει το πόδι του κάτω απο τη σέντρα και δικαιώνεται με τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη (Τσέλιο) να είναι εκτός θέσεως.

Ο Αναστασόπουλος με φάουλ κάτω απο την σέντρα, κρέμασε τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη, στο γκολ της χρονιάς στην Σούπερ Λίγκ 2.

Νωρίτερα ο Εργοτέλης είχε μεγάλες φάσεις με τον Conraad, τον Κοκκίνη, τον Kwateng και τον Μπουτσάκη, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαϊας)

Βοηθοί: Κωσταντόπουλος (Κορινθίας) – Φίλος (Βοιωτίας)

4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 78’) Κόλα (Πατρινός 78’) Mico, Σαρρής, Βουτσάς (Μπουτσάκης 57’) Πέϊος, Κοκκίνης (Κωστάνασιος 46’) Conraad, Hossam (Kwateng 57’)

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Πατρινός, Κατσούρρι, Ποζατζίδης, Neral, Farrag, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Kwateng

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωσταντινόπουλος, Bakayoko, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Moser, Τσαγκαλίδης (Σκεντεράι 77’) Alves, Παυλίδης (Mavinga 70’) Dias, Markovski

Αναπληρωματικοί: Καπουτάγλης, Καραχάλιος, Wallisson, Μπούνας, Rocha, Λουκίνας, Σκεντεράι, Κοκκόρης, Mavinga