Επέστρεψε στις νίκες με τριάρα ο Γιούχτας!

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Γιούχτα, η οποία φιλοξένησε το μεσημέρι της Κυριακής στις Αρχάνες την Αναγέννηση Ιεράπετρας για την 6η αγωνιστική του 7ου ομίλου.

Ο Γιούχτας επικράτησε με σκορ 3-0 και είχε τα ηνία καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.
Στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Νύκταρης επιχείρησε μια σέντρα, ο Μέμμος έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων!

Στη συνέχεια, στο 4′ ο Φραγκουλάκης έπιασε ένα δυνατό σουτ το οποίο έδιωξε ο Βασιλειάδης σε κόρνερ.
Στο 39ο λεπτό ο Δωματάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.

Με την έναρξη του β’ μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Δωματάς με το κεφάλι απείλησε, όμως ο Βασιλειάδης είπε και πάλι «όχι».

Στο 51′ ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και έπειτα παό φάση διαρκείας στα καρέ της Αναγέννησης ο Ραπτάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη μικρή περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0!

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δωματάς μπήκε ταχύτατα στην περιοχή της Ιεράπετρας, πλάσαρε σωστά και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0!
Στο 71ο λεπτό ο Γιούχτας είχε ένα ακόμα δοκάρι, αυτή τη φορά με τον «πανταχού παρών» Φραγκουλάκη, ο οποίος όμως εν τέλει πανηγύρισε, αφού στο 83′ σκόραρε για το 3-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Α. Κασσωτάκης): Κόλλιας, Κασσωτάκης, Γελαδάρης, Τζανής, Ραπτάκης (64’ Λογοθέτης), Πλουσής, Κοντογιάννης, Φραγκουλάκης, Νύκταρης (79’ Ψαράς), Μέμμος, Δωματάς (80′ λ.τρ. Σφυρογιαννάκης)

Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κ. Δεδελετάκης): Βασιλειάδης, Πυθαρούλης, Ζαμπετάκης, Χατζάκης, Ιωάννου (64’ Στρατάκης), Γρηγοράκης, Μπρούτερ, Γιάντσιος, Μερκούρης, Ουατάρα, Φερμίνα.