Εκτός έδρας ήττα για τον Ηρόδοτο στην πρεμιέρα από την Καλαμάτα

Πρέπει να διαβάσετε

Με το αριστερό ξεκίνησε η ομάδα του Ηροδότου τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Betsson Super League 2, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Καλαμάτα με σκορ 2-0.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους χρίστηκαν στο 18′ ο Πασσάς και στο 60′ ο Ρόβας. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 35′ ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι πάνω στον Κωνσταντινόπουλο από τον Φράγκο, με τον Βασιλόγιαννη να εκτελεί αλλά τον Κρόστα να λέει «όχι»!

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
3′ Σουτ του Πασσά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
18′ Γκολ για την Καλαμάτα με κοντινό πλασέ του Πασσά, έπειτα από ασίστ του Μπόρχες. Η φάση ξεκίνησε από ωραία ενέργεια του Βασιλόγιαννη.
30′ Η Καλαμάτα θα βγει στην επίθεση με τον Ρόβα να βρίσκεται απέναντι στον Κρόστα έπειτα από πάσα του Βασιλόγιαννη, η μπάλα θα περάσει άουτ
35′ Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι για ανατροπή του Φράγκου πάνω στον Κωνσταντινόπουλο. Ο Βασιλόγιαννης θα αναλάβει την εκτέλεση. Ο Κρόστα μπλόκαρε και κρατάει το 1-0.
Στη συνέχεια ο Πασσάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.
38′ Ο Πασσάς μετά από γύρισμα του Ρόβα στέλνει τη μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.
42′ Αποχωρεί τραυματίας ο Σαρρής, στη θέση του ο Ζιώγας
45′ Ο Παπατόλιος πασάρει για τον Μπόρχες, πλασέ του δεύτερου, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικούς και θα περάσει κόρνερ.
46′ Εντός ο Μπενίτεζ, εκτός ο Αναστασόπουλος
60′ 2-0 η Καλαμάτα με τον Ρόβα, έπειτα από διπλή προσπάθεια του Βασιλόγιαννη.
66′ Πλιάτσικας στη θέση του Βρεττού
67′ Εκτός ο Βασιλόγιαννης, μέσα ο Αρναρέλλης
77′ Στη θέση του Μασάδο ο Γκίνη.
Ο Γρηγορόπουλος θα αντικατασταθεί από τον Μπράβο
78′ Μέσα Άλβες, Καραγκούνης, εκτός Παπατόλιος, Μαβινγκά
79′ Τριανταφυλλάκης στη θέση του Μπόρχες

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά (78′ Καραγκούνης), Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Παπατόλιος (78′ Άλβες), Αναστασόπουλος (46′ Μπενίτεζ), Μπόρχες (79′ Τριανταφυλλάκης), Ρόβας, Βασιλόγιαννης (67′ Αρναρέλλης), Πασσάς.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κρόστα, Κριεζίου, Γρηγορόπουλος (77′ Μπράβο), Σαρρής (42′ λ.τρ. Ζιώγας), Μακρυδάκης, Μασάδο (77′ Γκίνη), Σουρνάκης, Βρεττός (66′ Πλιάτσικας) , Χαλκιαδάκης, Φράγκος, Φαλκάο.