Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Έκανε το 2-1 η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου και είναι μια νίκη μακριά από την άνοδο!

Πρέπει να διαβάσετε

Σε μια εξαιρετική ατμόσφαιρα στο κλειστό του Αρκαλοχωρίου η Αναγέννηση παρότι βρέθηκε να κυνηγάει για 35 λεπτά στο σκορ κατάφερε να… κλέψει το αποτέλεσμα του Πορφύρα και να πανηγυρίσει τη νίκη (53-50).

Με την τύχη να μη βοηθάει το σύνολο του Αρκαλοχωρίου, οι παίκτες του Μύρωνα Παπαδάκη έβγαλαν ψυχή στην άμυνα, έδωσαν ώθηση και στα μπροστά και με τον Σπυριδάκη να τρυπώνει στην άμυνα στο τελευταίο λεπτό να σκοράρει για το 51-50, να βάζει και μια βολή έπειτα από φάουλ που κέρδισε στην επίθεση που ακολούθησε, αλλά και τον Κουρεπη να γράφει το 1/2 από τη γραμμή της φιλανθρωπία η Αναγέννηση πήρε τη νίκη και πάει με το 2-1 στο παιχνίδι της Κυριακής (9/4, 17:00), στο κλειστό του Σαλπέα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 53-50

Τα δεκάλεπτα:13-14, 13-15, 14-16, 13-5
Διαιτητές: Σκαλτσής-Τσικριτσάκη

Αναγέννηση (Παπαδάκης-Μαραγκάκης):Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 2, Μαραγκάκης 7,Σπυριδάκης 13, Κουρέπης 12, Βερτούδος 3 (1), Ραζής 11 (1).

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 11 (3), Γεωργούλης 6, Γουρδουμιχάκης, Τριανταφύλλίδης, Τάγαρης 13, Πηλιούνης 6, Αρμάος 2, Τσούτσος 6, Παπαδόπουλος 4, Βερεβής, Συμεωνίδης 2.