24.1 C
Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Δυσκολεύθηκε, αλλά καθάρισε και το Βόλο ο Ολυμπιακός (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-1 του Βόλου στο «Γ. Καραϊσκάκης» και ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League.

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής η ομάδα της Μαγνησίας προηγήθηκε με πέναλτι του Μπαριέντος στο 11’, ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Δουβίκας σημάδεψε το δοκάρι του Σα.

Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Μασούρα και ο Ελ Αραμπί με χατ τρικ στο 66’, το 80’ και τις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Γκολ: 11′ πεν. Μπαριέντος (Βόλος), 45’+3 Μασούρας (Ολυμπιακός), 66′ Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός), 80′ Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός), 90’+ 1 Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός).
Ολυμπιακός: Σα, Βινάγκρε (46′ Χολέμπας), Ντρέγκερ (5′ Ραντζέλοβιτς), Σεμέδο, Μπα (58′ Σισέ), Καμαρά, Μπουχαλάκης (58′ Πέπε), Βρουσάι, Φορτούνης (81′ Τιάγκο Σίλβα), Μασούρας, Ελ Αραμπί.

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης (75′ Κιάκος), Φεράρι, Σάντσες, Δουβίκας, Ουάρντα (68′ Περέα), Μαρτίνες, Μπαριέντος (19′ Νίνης), Κολόμπο, Ριένστρα, Μπαρτόλο.