Ηρακλείου

Δες τον καιρό

Δυο δοκάρια ο άτυχος Εργοτέλης, γκολ και…φιλάθλους ο Ιωνικός

Πρέπει να διαβάσετε

Ο Εργοτέλης μετά απο 10 μήνες αποχής απο επίσημα παιχνίδια, επέστρεψε με ήττα στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκ 2, γνωρίζοντας την ήττα απο τον Ιωνικό με 1-0 στο Παγκρήτιο στάδιο.

Το γκολ του Κάστρο στο 6‘ έμελλε να είναι το μοναδικό του αγώνα, που χάρισε στους Νικαιώτες ένα μεγάλο διπλό και έφερε στεναχώρια στον Εργοτέλη.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, πλήρωσε ουσιαστικά το κακό της πρώτο ημίχρονο, όπου και δέχθηκε το γκολ που έκρινε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος, είχε δοκάρι με τον Σερβιλάκη (50′), έπαιξε τον Ιωνικό στο μισό γήπεδο, αλλά δεν κατάφερε να βρεί το δρόμο προς την ισοφάριση και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Η τελευταία μεγάλη φάση του άτυχου Εργοτέλη, ήταν στο 83′ με τον Μπουτσάκη να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά-ψαράκι στα δίχτυα και να χάνει την ευκαιρία της ισοφάρισης για τον Εργοτέλη, αλλά και τον τίτλο της “χρυσής αλλαγής”.