Δείτε live τον αγώνα των γυναικών του ΟΦΗ με τον Αστέρα Ρεθύμνου

Πρέπει να διαβάσετε

Η Τηλεόραση CRETA και το Creta24.gr στέκονται αρωγοί στην προσπάθεια των κοριτσιών του ΟΦΗ και μεταδίδουν φέτος τις αναμετρήσεις της ομάδας.

Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του ΟΦΗ με τον Αστέρα Ρεθύμνου εδώ.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ του ματς:

12’ Αδύναμο σουτ από τη Νικηταρά, η Κούντου χωρίς να ανησυχήσει θα μπλοκάρει.

16’ Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, σουτ της Ισραήλ, η Κούντου θα πέσει στη γωνία της και θα διώξει σε κόρνερ!

17’ Η Νικηταρά ευνοείται από κόντρες, θα σουτάρει, λίγο άουτ η μπάλα!

19’ Δοκάρι για τον ΟΦΗ, η Τριβυζάκη έκλεψε τη μπάλα, σούταρε όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

22’ ΓΚΟΛ! Εκπληκτική πάσα της Κουκουλάκη στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, για την Ισραήλ, η οποία σε κενή εστία γράφει το 1-0!

27’ Σουτ της Μανωλίτση, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΟΦΗ

35’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Ρεθύμνου, η Ραμπέγιο «σημάδεψε» με το κεφάλι το δοκάρι των γηπεδούχων έπειτα από κόρνερ της Δαφέρμου!

44’ Κόκκινη κάρτα στην τερματοφύλακα του Αστέρα Ρεθύμνου, για χέρι εκτός περιοχής. Η αναπληρωματική τερματοφύλακας Μανουκαράκη θα περάσει στο ματς στη θέση της Παπακωνσταντή.

Β’ ΜΕΡΟΣ

54’ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αστέρα, η Δαφέρμου έπιασε ένα καλό σουτ, διώχνει η Ντάνιελς!

56’ ΓΚΟΛ! Η Τριβιζάκη εκμεταλλεύεται λάθος στα μετόπισθεν του Αστέρα και διπλασιάζει τα τέρματα των ασπρόμαυρων!

60’ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που ακυρώνεται ως οφ-σάιντ.  Η Κυδωνάκη μετά από κόρνερ με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, στην επαναφορά η Πέιου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όμως είχε σηκωθεί το σημαιάκι του επόπτη.

66’ Η Κυδωνάκη βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή όμως δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!

78’ ΓΚΟΛ! Γρήγορη επίθεση για τον ΟΦΗ, η Ισραήλ τσιμπάει τη μπάλα προ της Πιτσή και θα βγει απέναντι από την Μανουκαράκη και θα σημειώσει το 3-0!

87’ Η Αεράκη βρέθηκε  μόνη της μέσα στην περιοχή απέναντι από τη Μανουκαράκη, έδιωξε η τερματοφύλακας του Αστέρα!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΟΦΗ: Ντάνιελς, Παπακωνσταντή, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβιζάκη, Αεράκη, Ισραήλ, Κυδωνάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘ.: Κούντου, Μπόρια, Πιτσή, Κελαϊδή, Κιαχίδου, Καραμουσαδάκη, Ραμπέγιο, Παπακωνσταντή (44’ Μανουκαράκη), Δαφέρμου, Καραντωνάκη, Μανωλίτση